Bez vakcīnas nav sacensību

Kopš vakcinācijas pret Covid-19 uzsākšanas Latvijā tajā ir iesaistījušies teju 700 000 Latvijas iedzīvotāju, kas saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu. Vakcinācija veido imunitāti pret Covid-19 slimību un pasargā no smagas slimības gaitas saslimšanas gadījumā. Latvijas un pasaules pieredze liecina, ka visas šobrīd Eiropas Savienībā reģistrētās vakcīnas uzrāda līdzvērtīgu efektivitāti, novēršot smagu Covid-19 slimības gaitu un hospitalizāciju.

​​​​​Vienlaikus Latvijas Antidopinga birojs informē, ka Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) aktīvi reaģē uz COVID-19 pandēmiju un vakcinācijas jautājumiem sportistu vidū. Vispārīgie atjauninājumi, kas saistīti ar COVID-19 tiek balstīti uz Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem. Zemāk ir redzami sportistu biežākie jautājumi saistībā ar COVID-19 vakcināciju un WADA atbildes uz tiem.

Jūsu, apkārtējo un iedzīvotāju veselības nolūkos vakcinācija pret COVID-19 ir ļoti ieteicama. Nav informācijas, ka COVID-19 vakcīnas saturētu Aizliegto vielu sarakstā iekļautās vielas vai metodi, vai traucē antidopinga analīzi. WADA turpina cieši uzraudzīt situāciju, un informēs, izmantojot daudzus informācijas kanālus, ja šis viedoklis mainītos.

Jebkura vakcinācija var izraisīt īslaicīgu fizioloģisku reakciju ar simptomiem (piemēram, drudzi, sāpes injekcijas vietā), taču nav pierādījumu, ka līdz šim apstiprinātās vakcīnas radītu ilgstošu sportiskā snieguma samazināšanos. Ir pierādījumi, ka COVID-19 saslimšana var izraisīt ilgstošas vai ieilgušas veselības problēmas nelielam procentam inficēto, tostarp jauniešiem.

Aicinām iepazīties ar visiem sportistu jautājumiem un atbildēm par testēšanu COVID-19 pandēmijas laikā.

 

Pilna informācija par vakcinācijas aktivitātēm un kampaņu "Bez vakcīnas nav uzvaras" atrodama Veselības ministrijas, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapās.