Latvijas sportā ir nepieciešams atbalstīt izglītības un informēšanas kampaņu iniciatīvas. Uzsvērt pozitīvu attieksmi pret sportu bez dopinga vielām. Rādīt piemēru par patiesu un godīgu uzvaru ikvienās Latvijā notiekošajās starptautiskajās, valsts līmeņa vai pašvaldību rīkotajās sporta sacensībās vai pasākumos.

Aicinām zemāk skatīt dokumentus, kas būs saistoši sporta organizācijām iesaistoties godīgā un patiesā sporta veicināšanā. 

  • Ieteikumi sporta organizācijām ir vērsti uz dopinga/sportā aizliegto vielu lietošanas gadījumu, kā arī sportistu un sporta darbinieku antidopinga noteikumu pārkāpumu skaita mazināšanu. Ieteikumu pielietošana praksē ļauj izvairīties no nejaušiem antidopinga pārkāpumiem, palielinot sporta organizāciju efektivitāti, iesaistoties procesa realizācijā. 
iso20
  • Saņemot pagaidu aizliegumu vai diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpumu, Pasaules Antidopinga kodekss paredz virkni aizliegumus. Iepazīsties, ar piemēriem darbībām, kuras ir aizliegtas diskvalifikācijas laikā.
  • Pirms uzsāc sadarbību sporta jomā iepazīsties ko nozīmē aizliegtā biedrošanās un kādas sekas pienākas to neievērojot.
  • Informācija priekš sporta organizāciju mājaslapas - biežāk uzdotie jautājumi par antidopingu.
     

 

  • Informācija ko sporta organizācijas var ievietot savā mājaslapā, veidojot sadaļu par antidopingu.