Organizācijām Sportistiem Treneriem
Izglītības Starptautiskais standarts

Viens no papildinājumiem 2021. gadā ir Izglītības Starptautiskais standarts (World Anti-Doping Code International Standard for Education). Pasaules antidopinga kodeksa Izglītības starptautiskais standarts (ISE) ir viens no astoņiem Pasaules antidopinga programmā izstrādātajiem obligātiem starptautiskajiem standartiem, kas reglamentē antidopinga izglītības programmu prasības visos sporta veidos un valstīs.

ISE galvenais mērķis ir atbalstīt Pasaules antidopinga kodeksā (Kodekss) noteikto sporta garu un palīdzēt nodrošināt tīru sporta vidi, uzsverot izglītību kā vienu no dopinga profilakses stratēģijām, cenšoties veicināt uzvedību saskaņā ar tīra sporta vērtībām un palīdzēt sportistiem, kā arī citām personām izvairīties no dopinga.

ISE šim nolūkam ir trīs galvenie mērķi:

  1. ISE un Kodekss nosaka izglītības ietvaru un tēmas ko ietvert izglītības procesā, savukārt izglītības vadlīnijas (ISE Guidelines) palīdzēs Kodeksa parakstītājiem izstrādāt un uzlabot izglītības programmu.
  2. antidopinga izglītības jomas terminoloģijas definīcijas, tādējādi apkopojot Kodeksā lietotus terminus un definīcijas.
  3. ISE nosaka nepieciešamību izveidot izglītojamo grupu sarakstu (Education Pool), veicinot sadarbību Kodeksa parakstītāju vidū un saskaņojot savas izglītības aktivitātes, lai aptvertu plašāku sabiedrības daļu.

Pašreizējā ISE versija stājās spēkā 2021. gada 1. janvārī.

Ar pilno ISE versiju latviski var iepazīties un lejupielādēt šeit.