Sportistiem Treneriem
Terapeitiskās lietošanas atļaujas

28/03/2019

Latvijas Antidopinga birojs vēlās atgādināt sportistiem, sportistu ārstiem, treneriem un citiem sporta darbiniekiem par Terapeitiskās lietošanas atļaujas (TLA) pieteikuma iesniegšanas un saņemšanas kārtību.

TLA ir atļauja, kas ikvienam sportistam ļauj lietot medikamentus no aizliegto vielu saraksta, ja tas nepieciešams ārstēšanās nolūkos. Pārbaudīt, vai nepieciešamais medikaments satur sportā aizliegtās vielas, varat mājaslapas sadaļā Pārbaudīt medikamentu. Vispārīgu informāciju par TLA var iegūt mājaslapas sadaļā Terapeitiskās lietošanas atļaujas. Pieteikuma anketu iespējams lejuplādēt mājaslapas sadaļā TLA anketa. Pieteikumam papildus ir jāpievieno medicīniskā informācija, kas apstiprina diagnozi. Mājaslapas sadaļā Medicīniskā informācija pieejams apraksts par to, kam Medicīniskā informācija paredzēta un kur iespējams lejupielādēt dokumentus.

TLA saņemšanai būtu jāpiesakās tiklīdz rodas šāda nepieciešamība, tas ir, pirms tiek sāktas lietot zāles vai pielietota metode, izņemot apstākļus un gadījumus, kad atļaujas saņemšanai iespējams pieteikties ar atpakaļejošu datumu; šie apstākļi aprakstīti šeit. Ja zāles satur vielu, kas aizliegta tikai sacensību laikā, TLA būtu jāpiesakās vismaz 20 darba dienas pirms nākamajām sacensībām.

Uz citiem jautājumiem atbildes var meklēt TLA biežāk uzdoto jautājumu sadaļā.

 


Terapeitiskās lietošanas atļaujas startptautiskais standarts