tramadols

Kā nosaka Pasaules antidopinga kodekss sportisti ir atbildīgi par visām aizliegtajām vielām, kuras viņi lieto vai mēģina lietot, vai kas ir atrodamas viņu ķermenī, neatkarīgi no tā, kā viela tur nonāca un vai sportistam bija nodoms krāpties. Tādēļ svarīgi zināt kādas vielas ir iekļautas Aizliegto vielu un metožu sarakstā un iespējams var tikt lietotas ārstējot sportistam traumu, remdējot mērenas vai stipras sāpes.

Kā tika ziņots, no 2024. gada 1. janvāra tramadols ir iekļauts aizliegto vielu un metožu saraksta S7 kategorijā (narkotiskās vielas), kas ir aizliegtas tikai sacensību laikā, tas nozīmē, ka tramadola saturošus medikamentus būs aizliegts lietot sacensību laikā.

Ja sportistiem sacensību laikā nepieciešama tramadola lietošana, lai ārstētu diagnosticētu medicīnisku stāvokli, viņiem ir jāpiesakās Terapeitiskās lietošanas atļaujai (TLA).

Latvijas Antidopinga birojs aicina sportistus, trenerus, sporta darbiniekus un medicīnas speciālistus pievienoties tiešsaistes semināram, kas notiks 5.janvārī, plkst. 15:00, MS TEAMS vietnē. 

tramadols