Organizācijām Sportistiem Treneriem
uzmanību mildronāts

Pamatojoties uz to, ka aktīvā viela Meldonium (Mildronāts®, Mildronate®, Meldonium Olainfarm®, Trizipin®, Vazonat® u.c.) ir IEKĻAUTS Aizliegto vielu un metožu sarakstā, Latvijas Antidopinga birojs atgādina, ka aktīvās vielas Meldonium lietošana sportistiem ir aizliegta.

Tas nozīmē, ka ikviens sportists, kas piedalās atzītās sporta federācijas rīkotajos pasākumos (treniņi, nacionālā vai starptautiskā līmeņa sacensības) var tikt uzaicināts nodot dopinga kontroles paraugu. Ja Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) akreditētā laboratorijā testētais paraugs uzrāda aizliegtas vielas, tās metabolītu vai marķieru klātbūtni paraugā, kas ņemts no sportista ķermeņa, tas nozīmē, ka sportistam var tikt piemērotas individuālās soda sankcijas – diskvalifikācija līdz četriem gadiem, atkarība no lietas apstākļiem.

Ja sportistam ir nepieciešams lietot, kādu sportā aizliegto vielu, kas iekļauta Aizliegto vielu un metožu sarakstā tad, sportistam laicīgi nepieciešams pieteikties Terapeitiskās lietošanas atļaujai (TLA), balstoties uz ārsta uzstādīto diagnozi. Atļaujai iespējams pieteikties Latvijas Antidopinga birojā.

Pasaules Antidopinga kodekss nosaka, ka:

  • Sportistu un citu personu pienākums ir būt informētiem par to, kas ir antidopinga noteikumu pārkāpums, kā arī par to, kādas vielas un metodes ir iekļautas aizliegto vielu un metožu sarakstā.
  • Katra sportista personīgais pienākums ir nodrošināt, lai viņa organismā nenokļūtu aizliegtās vielas.

Lai izvairītos no pārpratumiem, Latvijas Antidopinga birojs iesaka sportistiem vienmēr PĀRBAUDĪT uztura bagātinātāju un MEDIKAMENTU SASTĀVU, kā arī darīt zināmu ārstam, ka esat sportists un Jūsu organismā nedrīkst nonākt sportā aizliegtās vielas!

Informējam, ka ir sagatavots materiāls priekš veselības aprūpes speciālistiem - PACIENTS SPORTISTS, kas noderēs plaša profila specialitāšu ārstiem, fizioterapeitiem un ikvienam, kas palīdz sportistam sasniegt viņa mērķus.

Atgādinām, ka būtiski zināt pašam sportistam kādus medikamentus un uztura bagātinātājus viņš lieto!